Hyoho Niten Ichi Ryu

Je především známa díky Musashiho technikám se dvěma meči – katanou a wakizashi a známým příslovím KIZEN NO HYOHO - nedělej nic, pokud to není nezbytně nutné.

Toyama Ryu Batto Jutsu

škola meče – jako systém na testování seků s bojovými aplikacemi. Trénink obsahuje vysokou bojovou efektivnost se zaměřením na vzdálenost, načasování a zacílení.

Kashima Shinden Jikishinkage Ryu

často nazývána jednoduše jako Jikishinkage Ryu nebo Kashima Shinden je tradiční školou (koryu) japonského bojové umění meče – kenjutsu a iaijutsu.

Hozoin Ryu Takada-ha Sojutsu

TRADIČNÍ ŠKOLA JAPONSKÉHO KOPÍ „Pokud nevíš jak zacházet s kopím, neměl by jsi nikdy mluvit o umění meče. A pokud nevíš jak zacházet s mečem, neměl by jsi nikdy mluvit o umění s kopím.

Kashima Shinden Jikishinkage Ryu

Suzuki Kimiyoshi Sensei, potomek slavného Makita Shigekatsu, pokračuje v předávání školy dalších generacím studentů Kashima Shinden Jikishinkage Ryu

Kashima Shinden Jikishinkage Ryu Menkyo svitky

V průběhu celého života je naše chování ovlivňováno různými okolními vlivy a znečišťováno vlivem okolí. Vytrvalým procesem zbavování se těchto zněčištění v našem chování se vracíme k originální povaze, do doby kdy jsme byli dětmi. (Yamada Jirokichi)

Muso Jikiden Eishin Ryu Iaijutsu

Cvičení s pravým mečem umožňuje rozvoj a zdokonalování osobnosti a bojového ducha bez nebezpečí, že zraníte jiného člověka.

Muso Jikiden Eishin Ryu Iaijutsu

Tradiční japonské bojové umění meče

Muso Jikiden Eishin Ryu Iaijutsu

Titul „Tenka Muso“ (天下無雙), v překladu „není rovného pod nebem“, byl udělen zakladateli Hayashizaki Jinsukemu regentem Toyotomi Hideyoshi po demonstraci jeho Iaijutsu.

Hyoho Niten Ichi Ryu Dokkodo

Je shrnutím Musashiho života, vůle a filozofie

Mugai Ryu – Evropa

The Mugai Ryu Europe Association

Mugai Ryu Europe

Mugai Ryu Europe Federation je nezisková organizace, která se snaží šířit Mugai Ryu a její příbuzné styly Gyokushin Shinto Ryu a Tosei Ryu v Evropě. Hlavním představitelem této organizace je Luciano Gabriel Morgenstern. Federace je přímo pod Mugai Ryu Meishi ha Sokem, Niina Gyokudo Toyoaki.

Mugai Ryu Europe

Sídlo Mugai Ryu Europe Federation se nachází v Tenshinkai Dojo v Kolíně na Rýnem, původně Keizankai Dojo Kolín nad Rýnem, v Německu, kde je také evropská základna Mugai Ryu Meishi Ha Iaido a Kenjutsu. Ačkoli tato federace byla založena teprve v roce 2010 má v současnosti 9 škol v 5 státech:

tenshinkai

V současné době máme v Evropě následující doja:

Německo

Holandsko

 • SJOK v Groningenu pod vedením Chris De Jongh
 • Kochokai v Amsterdamu / Haarlem pod vedením Arjan Tervoort

Itálie

Švédsko

Švýcarsko

Turecko

 • Mugenkai v Istanbulu pod vedením Burak Azak

Česká Republika

 • Koryukai v Praze pod vedením Filipa Bartoše
tenshinkai

Mugai Ryu Europe

Mugai Ryu Europe

The Mugai Ryu Europe Association

Mugai Ryu Europe

Mugai Ryu Europe is a europe-wide association of selected dojos aiming to spread authentic japanese martial arts under Luciano Morgenstern’s and Niina-Soke’s supervision. Mugai Ryu Europe e.V. serves independently in a supporting manner. Mugai Ryu Europe’s headquarter is Tenshinkai Dojo in Köln.

There are currently 18 dojos from 8 countries in the association. The teachers and assistants of the Mugai Ryu Europe Association foster a close and familiar relationship, which even reaches out to Japan and is being passed on to all their students, which is why we meet regularly and several times a year.

tenshinkai

We have the following dojos in Europe:

Germany

Switzerland

Sweden

Netherland

 • Kochokai in Amsterdam / Haarlem under Arjan Tervoort

Italien

 • Iaido Academy Italia in Rome under Maurizio Feliziani
 • Iaido Academy Italia in Valcanetta under Flavio Feliziani
 • Iaido Academy Italia in Cerveteri under Roberto Frazzetta
 • Iaido Academy Italia in Cosenza under Gian Piero Costabile

Turkey

Czech

UK

Estonia

 • Sengetsu Dojo in Saku / Talinn under Indrek Järv

Austria

 • Koryukai Dojo in Salzburg under Ivan Marek

______________________________________________________________________________________________________________________________

Tenshinkai International Division

 • Tenshinkai Keikokai Malang, Indonesien unter Yohanes Vandi Kurniawan

______________________________________________________________________________________________________________________________

tenshinkai